[PATRONAT MEDIALNY] Kobiety i szatani - Justyna Karolak

10 komentarzy

Autor: Justyna Karolak
Tytuł: Kobiety i szatani
Wydawnictwo: WasPos
Liczba stron: 260
Premiera: 27 maja 2019


Cześć!
Przez około miesiąc mnie nie było, za co przepraszam. Miałam maturę i dużo się uczyłam, ale teraz wracam. Na dobry początek przedstawiam Wam mój patronat "Kobiety i szatani".

Opis:
Autorka wysmakowanych powieści uderza po raz kolejny! Tym razem zabierze cię do hipnotycznego zimowego miasta – do piekła kobiet i męskich cieni…

Dominika budzi się w obcym domu. Nie ma pojęcia, jak się w nim znalazła. Miasto z wierzchu wygląda zwyczajnie, ale… ktoś zakradł się do niego nocą i… podmienił słońce. Teraz świeci tu sztuczna gwiazda – trupio zimna, podobna do blaszanego guzika. Najlepsza przyjaciółka, Laura, zniknęła bez śladu, a tożsamość samej Dominiki rozpuściła się w powietrzu jak cukier w kawie. Nikt Dominiki nie rozpoznaje i nie pamięta – wszystko wskazuje na to, że kiedy spała – z całym miastem stało się coś diabelnie absurdalnego. Gdy już zaczyna myśleć, że bezpowrotnie przegrała swoje życie, spotyka tajemniczego zakapturzonego mężczyznę… Kobiety i szatani to oryginalna, osadzona w zimowym krajobrazie alegoria piekła. Część mieszkańców „sztucznego miasta” straciła i zapomniała swoich bliskich, inni osiedlili się na obrzeżach i utworzyli minikomunę, a pod powierzchnią miasta zdaje się kryć zdumiewająca tajemnica… W tym kobiecym piekle nie brakuje i mężczyzn, którzy odbywają własną pokutę. Poznacie także fascynujące istoty pół-szatańskie, bezimienne krajobrazy metafizyczne, sensualną przewodniczkę Georgię, upiorne bliźnięta i dziwną papugę…

Dodatkowym nietuzinkowym smakiem powieści jest tło, które składa się z wybitnych dzieł malarskich – autorka wtopiła słowami znane obrazy do treści swojej powieści, dzięki czemu czytelnik w procesie lektury razem z bohaterami spaceruje po niezwykłej krainie plastycznych wizji! To książka powłóczysta i plastyczna, konwencja obyczajowa i oniryczna splata się w niej z subtelnymi akcentami opowieści kryminalnej.


Justyna Karolak:
Polka włoskiego pochodzenia. Urodzona w przeddzień stanu wojennego w Polsce. Pisarz, publicysta, felietonista i recenzent filmowy. Redaktor naczelny Literatury serwisu kulturalnego Toster Pandory. Prowadzi blog okołoliteracki Karolakowo.pl. Buntowniczka - z natury, nie z wyboru. Skazana na poszukiwanie dziury w całym - szuka, aż znajdzie.


Buziaki, Oliwia ;)

10 komentarzy :

 1. Opis fabuły mnie zachęcił. Będę miała tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patronuje tej książce, więc będę zadowolona, jeśli Ci się spodoba.

   Usuń
 2. Gratuluję patronatu. Będę wypatrywać premiery.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozdrawiam serdecznie swojego Patrona Medialnego :). Mam nadzieję, że moja nowa powieść przypadnie Czytelnikom do gustu :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Matura ważna rzecz ;) gratuluję patronatu, książka zapowiada się bardzo dobrze

  OdpowiedzUsuń
 5. To chyba zbyt "fantastyczne" jak na mnie... Gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję! Patronat to zawsze wielką duma ;) mam nadzieję, że matura poszła ok 😁

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie żebym patrzyła powierzchownie, ale okładka mega mnie przyciąga :) Gratuluję patronatu <3

  OdpowiedzUsuń