Wyśnione Walentynki #2 [AUTORZY]

9 komentarzyDzisiaj przedstawiam Wam post, który powstał dzięki Polskim Autorom. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Pamiętajcie Walentynki już jutro.


Propozycja autorki Samanta Louis

"Nigdy nie pozwolę ci odejść" - Katy Regnery
Książka autorki bestsellerów New York Timesa, Katy Regnery, opowiadająca historię o żalu, zdradzie, porwaniu, przemocy, stracie, pasji oraz miłości. W tej współczesnej wersji Jasia i Małgosi trzynastoletnie sieroty, Griselda i Holden, po trzech latach niewoli uciekają od porywacza i próbują przejść przez rzekę Shenandoah. Niestety, tylko jednemu z nich udaje się dotrzeć do bezpiecznego miejsca, a drugie zostaje w tyle. Dziesięć lat później chłopak Griseldy zabiera ją do podziemnego klubu, by obejrzeć nielegalne walki. Gdy Griselda nagle widzi na ringu Holdena, jej świat zostaje przewrócony do góry nogami. Gorzki żal, narastająca przez lata złość oraz fizyczne i psychiczne blizny stają na ich drodze; są niebezpieczne niczym nurt rzeki Shenandoah. Nigdy nie pozwolę ci odejść to opowieść o strachu i nadziei, o porażce i przetrwaniu oraz o dwojgu ludziach – kiedyś głęboko zranionych – którzy dowiadują się, że miłość jest jedyną rzeczą, jaka może sprawić, że znów staną się sobą.

Propozycja autorki Barbara Taraszkiewicz

"Norwegian Wood" - Haruki Murakami
Książka Murakamiego to wielopłaszczyznowa powieść pokazująca skomplikowane relacje dwojga przyjaciół, gdzie miłość i samotność ścierają się ze sobą i łączą tych dwoje w wyjątkową więź, polecam tę książkę każdemu, bo jest inna i totalnie wyjątkowa!
Powieść "Norwegian Wood", opublikowana w 1987 przyniosła Harukiemu Murakamiemu ogromny rozgłos. Napisana w Grecji i we Włoszech jest książką, którą przeczytał "każdy" w Japonii. Sam autor mówi, że było to dla niego wyzwanie - "Nigdy nie napisałem tego typu prostej powieści i chciałem się sprawdzić". Wiele osób myślało, że jest to powieść autobiograficzna, ale tak nie jest. Akcję umieścił autor w późnych latach 60-tych, symbolem etosu tych lat jest tytułowa piosenka Beatlesów "Norwegian Wood". Bohaterem jest młody człowiek Toru, zafascynowany piękną Naoko. Ich uczucie jest obciążone samobójczą śmiercią wspólnego przyjaciela i słabą konstrukcją psychiczną Naoko. Dramatyczne przeżycia bohaterów robią na czytelniku duże wrażenie. "Gdybym napisał prawdę o moim własnym życiu, powieść nie miałaby więcej niż 15 stron."

Propozycja autorki Agnieszka Ziętarska

"Samobójca" - Agnieszka Ziętarska
"Samobojca" ❤️Ona- Straciła wiarę we własną przyszłość. ❤️On- Walczy, by ją odzyskała. ❤️Niezwykła opowieść o cierpieniu oraz rodzącym się uczuciu.
Flora to zwyczajna dziewczyna z kwiatowej dzielnicy, której życie nie jest, jak to mówią, usłane różami. Usiłuje podnieść się po śmierci brata, ale seria niepowodzeń sprawia, że zamyka się w szczelnej, grubej skorupie, której nie jest w stanie ruszyć żaden terapeuta. Jej rodzina powoli się rozpada, a wyrzuty sumienia zjadają ją od wewnątrz. W końcu znajduje pocieszenie, jak myśli, wyłącznie w swojej wyobraźni. Jednak rzeczywistość wkrótce ją zaskakuje. Poznaje irytującego młodzieńca, który całkowicie zmienia jej dotychczasowe życie, pokazując przy okazji, jak wygląda prawdziwa miłość. Felis nie jest człowiekiem, a Niezmiennym i posiada jeden z czterech wyjątkowych talentów. To dorastający, beztroski chłopak, przed którym przyszłość stoi otworem. Nie boi się ryzyka i co ważniejsze, zna przyszłość Flory. Czy ta wiedza pomoże mu zmienić jej przeznaczenie? Czy poniesiona cena nie będzie przypadkiem zbyt wysoka?

Propozycja autorki Augusta Docher vel Beata Majewska

"Zanim się pojawiłeś" - Jojo Moyes
Zanim się pojawiłeś, autorstwa Jojo Moyes - jedna z najpiękniejszych historii o miłości, jaką czytałam. A tak w zasadzie ta historia bynajmniej nie jest piękna, kończy się niezbyt dobrze, za to miłość głównej bohaterki jest absolutnie przepiękna. Każdemu życzyłabym, żeby ktoś go kochał równie mocno. Polecam z całego serca!
Początek historii, która stała się światowym fenomenem. Lou, energiczna i pogodna dwudziestokilkulatka, ma opinię ekscentryczki. Jej kolekcja wielokolorowych butów wzbudza sensację, niezliczone gafy wywołują pobłażliwy uśmiech u bliskich, a praca w kawiarni wydaje się spełnieniem jej marzeń. Wszystkich zaskakuje więc, że Lou dostaje posadę opiekunki Willa, bogatego bankiera, który cudem przeżył dramatyczny wypadek, ale zupełnie stracił chęć do życia. Szybko okazuje się, że praca Lou to nie tylko parzenie herbaty i podawanie lekarstw – w rzeczywistości jej zadanie jest dużo ważniejsze. Sytuację komplikuje fakt, że między nią a Willem rodzi się wielkie uczucie, które na zawsze odmieni życie obojga. Czytelniczki na całym świecie uznały Zanim się pojawiłeś za jedną z najzabawniejszych i zarazem najbardziej poruszających powieści ostatnich lat. Wielkim sukcesem był także oparty na książce film z Emilią Clarke i Samem Claflinem w rolach głównych.

Propozycja autorki Justyna Chrobak

"Jeden błąd" - Anna Szafrańska
Anna Szafrańska - Jeden błąd - piękna historia o tym, że warto w życiu zawalczyć o to by kochać i być kochanym tak jak tego pragniemy 🙂
Dominika i Oliwier są parą od wielu lat. Ona wkrótce rozpocznie swoją pierwszą pracę jako nauczycielka w liceum, on ma zostać wspólnikiem w kancelarii jej ojca. Pozornie wszystko układa się tak, jak powinno, a jednak im bliżej daty ślubu, tym częściej Dominika ma wątpliwości co do przyszłości związku z apodyktycznym, impulsywnym narzeczonym. Sytuację komplikuje fakt, że jeden z jej uczniów staje się dla niej kimś znacznie więcej, niż tylko zbuntowanym, niepokornym wychowankiem… „Jeden błąd” to poruszająca historia kobiety, której udało się przetrwać piekło, jakie zgotował najbliższy jej człowiek, oraz chłopaka, który za piekło uważał własne życie. Czy po tym wszystkim, co przeszli, tych dwoje będzie potrafiło otworzyć się na prawdziwą miłość?

Propozycja autorki Daria Skiba

"Paleta marzeń" - Małgorzata Falkowska
"Zapomnij o mnie" - K. N. Haner
"Gordian" - Melissa Darwood
Idealny tytuł na Walentynki? Mogłabym wymieniać bardzo długo! W pierwszej kolejności jednak polecę Paletę marzeń Gosi Falkowskiej, która jest niezwykle ciepłą, lekką, przyjemną powieścią, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Cała paleta marzeń, uczuć i emocji na wyciągnięcie ręki! Kolejne dwie to coś na dla kobiet, które lubią odważne sceny. Zapomnij o mnie K.N. Haner i Gordian Melissy Darwood idealnie wpasują się w Walentynkowy klimat i spełnią wszelkie Wasze oczekiwania! Polecam gorąco 😊

Magda, mimo swojego młodego wieku, ma już za sobą bagaż doświadczeń, a najważniejszą osobą w jej życiu jest córka Pola. Choć dobrze sytuowani rodzice zapewniają jej bezpieczeństwo finansowe, nie może realizować swoich pasji i czuje się niczym ptak zamknięty w złotej klatce. Pewnego dnia Magda widzi w gazecie portret córki i pozywa ulicznego malarza Alka o bezprawne wykorzystanie wizerunku dziecka. Spotkanie w sądzie staje się niespodziewanym początkiem wspólnej, siedmiodniowej przygody, która obfituje w paletę emocji i uczuć… Czy Magdę i Alka połączy coś więcej, niż sprawa sądowa? „Paleta marzeń” to pełna emocji książka o trudzie podejmowania decyzji oraz o tym, że życie często toczy się innymi torami, niż to sobie zaplanowaliśmy.

Propozycja autorki D. B. Foryś

"Pamiętnik" i "Jesienna miłość" - Nicholas Sparks
"Coś pożyczonego" - Emily Giffin
"Trzy metry nad niebem" - Federico Moccia
"Księga wszystkich dusz" - Deborah Harkness
"MDS: Miłosne Rewolucje"
Co polecam na Święto Zakochanych? Za romansami nie przepadam, ale na przestrzeni lat zdarzyło mi się trochę tego przeczytać. Kiedyś godzinami pochłaniałam Harlequiny! Potem odkryłam fantastykę, zakochałam się i prawdopodobnie będzie to najdłuższy związek w moim życiu 🙂 Na mojej liście nie znajdziecie nowości, będzie to bardziej klasyka, a na jej czele stoi „Pamiętnik” oraz „Jesienna Miłość” autorstwa Nicholasa Sparksa — dwie cudowne historie miłosne par, którym na drodze do szczęścia stanął los. „Coś pożyczonego” Emily Giffin to zagmatwana opowieść o dziewczynie zakochanej w narzeczonym najlepszej przyjaciółki. Konieczną do przeczytania pozycją jest także „Trzy Metry Nad Niebem” - Federico Moccia. To historia dwójki zakochanych nastolatków z całkowicie innych światów. W cyklu znajduje się jeszcze „Tylko Ciebie Chcę” i „Trzy Razy Ty”. Druga część nie przypadła mi do gustu, zaś trzecia dopiero przede mną, ale pierwszą polecam z czystym sumieniem! Przechodząc dalej, na liście nie mogło też zabraknąć fantastyki, a więc całkiem nowa pozycja w mojej biblioteczce — seria „Księga wszystkich dusz” - Deborah Harkness, na którą trafiłam zaczarowana serialową adaptacją, a która aktualnie zapycha moją czytnikową biblioteczkę. No i na koniec mała prywata, antologia „MDS: Miłosne Rewolucje”. To zbiór wielu opowiadań o miłości i erotyce, w którym znajdziecie także „Lacrimosę” mojego autorstwa. Gorąco polecam!

Propozycja autorki Róża Musiał

"Zaraz wracam" - Anita Scharmach
Polecam dylogię Anity Scharmach - "Zaraz wracam" i "Smaki życia", gdyż jest to piękna historia, która pokazuje, że nigdy nie należy się poddawać, bo czasem nawet z beznadziejnej sytuacji znajduje się wyjście.

Marta wraca do Polski ze Stanów Zjednoczonych po 10 latach nieobecności, gdzie wyjechała po tym, jak w wyniku wypadku straciła nie tylko ukochanego męża, ale także dwie córki. W Gdyni ma objąć stanowisko szefa w korporacji zajmującej się PR-em. Jednak to nie tylko powrót do ojczyzny, to także powrót do tragicznej przeszłości, z którą będzie zmuszona na nowo się zmierzyć. Marta będzie musiała stawić czoła rzeczywistości i wspomnieniom, które w Gdyni wracają ze zdwojoną siłą. Wspierać ją będzie jej najlepsza przyjaciółka, rodzice, a także pewien przystojny mężczyzna, który spróbuje ją w sobie rozkochać.

Propozycja autorki Ewa Bauer

"Mały Książę" - Antoine de Saint-Exupery
Czego można się po mnie spodziewać 😉 Według mnie najpiękniejszą powieścią o miłości jest... Mały Książę 🙂 Niemal każde zdanie w tej książce niesie ze sobą przesłanie. Opowiada o przyjaźni, wierności, przywiązaniu i wcale nie łatwej, ale szczerej miłości. Nawet jeśli kiedyś czytaliście i nieszczególnie Wam się podobało, proponuję na nowo spróbować i rozsmakować się w lekturze tej pięknej powieści, a jestem przekonana, znajdziecie tam coś, co idealnie do Was pasuje.

Kto z nas nie zna Małego Księcia? Jego wymagającej róży i planety o trzech wulkanach? Narysujesz mu baranka? „Na zawsze zostaniesz moim przyjacielem. Będziesz miał ochotę śmiać się razem ze mną. Czasami otworzysz okno, bez powodu, dla przyjemności… A twoi znajomi bardzo się zdziwią, widząc, jak śmiejesz się, patrząc w niebo. Powiesz im wtedy: „Gwiazdy zawsze doprowadzają mnie do śmiechu!”. Pomyślą, że zwariowałeś. Spłatam ci niezłą psotę…"

Propozycja autorki Ewa Pirce

"Piekło Gabriela" - Sylvain Reynard
Kiedy zaproponowano mi podzielenie się tytułem książki, który poleciłabym na Walentynki, od razu w mojej głowie pojawiła się postać bohatera, którego uwielbiam. Bohatera nietuzinkowego, mężczyzny pozornie idealnego z diaboliczną przeszłością. Historia, którą Wam polecam z pozoru, może wydawać się banalna, ale nie warto się zrażać, bo kryje w sobie magię, jakiej brakuje współczesnym erotykom. Nie jest to książka, w której autor serwuje nam obrazowe opisy seksu czy wulgarność, którą przesycone są powieści królujące na rynku. Tu wszystko jest subtelne i zmysłowe, sceny zbliżeń pobudzają i sprawiają, że płyniemy na fali emocji wraz z bohaterami. W polecanej przeze mnie książce wszystko oscyluje wokół miłości. Takiej jedynej, prawdziwej, porywającej. Takiej, która uskrzydla i niszczy. Jest jeszcze jedna rzecz, która urzekła i oczarowała mnie w równym stopniu, co główne postaci. Mianowicie liczne nawiązania do sztuki, muzyki czy literatury. Przede wszystkim „Boskiej Komedii” niezaprzeczalnie autor wiedział, o czym pisze i to też się czuło. Ta książka jest czymś więcej niż zlepkiem scen seksu. Jest emocjonalnym uniesieniem, powiewem świeżego powietrza, którego łakniemy w literaturze. Na uwagę zasługuje również warsztat autora, mnie urzekło jego pióro, oczarował styl i porwała magia, która unosi się z kartek powieści. Mowa oczywiście o książce „Piekło Gabriela” Sylvain Rerynards. Książki, którą przeczytać powinny nie tylko kobiety, ale również i ich partnerzy. Poniżej mój ulubiony cytat z powieści: Kiedy mężczyzna klęczy przed kobietą, jest to gest rycerski. Kiedy kobieta klęczy przed mężczyzną, jest to gest niestosowny.”

Propozycja autorki Halina Socha

"Rubio" - William Wharton
Na Walentynki polecam książkę Rubio - William Wharton. Jest to poruszająca historia trudnej miłości pod niebem Hiszpanii. Mężczyzna po przejściach, trzydziestotrzyletni Amerykanin wyrusza do Hiszpanii żeby odnaleźć spokój i równowagę po rozstaniu z żoną. Odnajduje przyjaciół, remontuje dom i zupełnie niespodziewanie zakochuje się ze wzajemnością w siedemnastoletniej Hiszpance. Jest to opowieść pełna pasji i namiętności. Zderzenie dwóch odmiennych kultur dodatkowo komplikuje trudną sytuację. Chociaż finał tej wielkiej miłości jest tragiczny to polecam tę książkę z całego serca.

Historia trzydziestolatka po przejściach, który namiętnie i ze wzajemnością zakochuje się w hiszpańskiej siedemnastolatce. Trzydziestotrzyletni Amerykanin, porzucony przez żonę i dopiero co rozwiedziony, by odzyskać równowagę emocjonalną, udaje się do Hiszpanii. Przemierza cały kraj i w końcu na skraju półwyspu znajduje samotnię, w której ma nadzieję dojść z sobą do ładu. Z pasją remontuje zrujnowany dom na wzgórzu, w czym znajduje ukojenie. Z czasem zżywa się z hiszpańską rodziną, która nazywa go Rubio - blondyn, i traktuje jak swego. Rubio – choć wydawało mu się, że nie jest zdolny do miłości – namiętnie i z wzajemnością zakochuje się w hiszpańskiej siedemnastolatce. Gwałtowne uczucie wybucha z siłą, jakiej Rubio nie zaznał nigdy w życiu. Wydaje mu się, że w końcu poznał, co to szczęście. Ale zapomniał o jednym – jest w Hiszpanii, a nie w Ameryce. Tu sprawy nie układają się tak prosto, jak by chciał. Czy naprawdę potrafi nie tylko brać, ale i dawać szczęście?

Propozycja autorki Adriana Rak

"Anna Karenina" - Lew Tołstoj
Z okazji Walentynek chciałabym gorąco polecić jedną z moich ulubionych książek życia. Co prawda "Anna Karenina" jest o tyle złożoną historią, że każdy czytelnik odnajdzie w niej coś dla siebie, jednakże głównym wątkiem jest właśnie miłość, w dodatku ta "zakazana". Myślę zatem, że jest to idealna propozycja dla wszystkich zakochanych, szczególnie tych nieszczęśliwie zakochanych.

Anna Karenina wiedzie dostatnie, stabilne i nieco nudne życie u boku dużo starszego męża. Piękna młoda kobieta spełnia się jako matka, ale nie stroni też od przyjęć, jest uwielbiana na petersburskich salonach. Spokój znika wraz z pojawieniem się hrabiego Wrońskiego, który wprowadza w życie Anny namiętność, jakiej nigdy nie zaznała. I zniszczenie, którego nie da się cofnąć. To ponadczasowa powieść o uczuciu, które od początku było skazane na potępienie. Uczuciu, dla którego Anna poświęciła wszystko. Powieść Tołstoja po raz kolejny inspiruje Hollywood. Reżyser Joe Wright tworzy pełen rozmachu pejzaż rosyjskich elit. Keira Knightley jako Anna Karenina i Jude Law w roli jej męża – megagwiazdorska obsada pozwala na nowo odkryć najpiękniejszą rosyjską historię miłosną.

Propozycja autorki Agata Domagała

"Taniec nad przepaścią" - Elena Malinowska
Prawdziwy mag nie ma przyjaciół. I nie wierzy w miłosierdzie bogów, którzy lubią zadawać zagadki. Zwłaszcza, gdy stawką jest ludzka dusza. Na świat, gdzie życie i śmierć splatają się w węzeł przeznaczenia, przychodzi dziecko zakazanej miłości. Piętnasty Potomek – owoc wody i ognia - którego ciało będzie kolebką siły zdolnej zjednoczyć imperium. Nakazem Losu kroczyć ma ścieżką bezimiennych, w sercu niosąc dumę, w oczach kolor przekleństwa. Ród Darija domaga się przywódcy, fotel dla Najwyższego wciąż czeka na Potomka. Tajemnica rodów, spisek, magia, walka na śmierć i życie – a wszystko w rękach młodej dziewczyny. Taniec nad przepaścią to nie fantasy o elfach i dobrych duszkach. To opowieść o zdradzie, knowaniach i bezwzględnej walce o władzę. O dorastaniu do śmiałych decyzji. I o świecie, gdzie wrogowie patrzą na nas... z rodzinnej fotografii.

Propozycja autorki Joanna Szarańska

"Wichrowe wzgórze" - Emily Bronte
To piękna, niepokojąca i tajemnicza historia 🙂 taka, że aż dreszcze przechodzą 😀
Akcja „Wichrowych Wzgórz” rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX w. Earnshaw, właściciel majątku Wuthering Heights (tytułowe Wichrowe Wzgórza), przywozi do domu bezdomnego, cygańskiego chłopca, którego znalazł na ulicach Liverpoolu i nakazuje własnym dzieciom traktować go jak brata. Pomiędzy przybyszem a małą Cathy rodzi się więź tak silna, że z czasem przestają się liczyć nie tylko z konwenansami, ale i z ludźmi, wśród których żyją. Namiętność Heathcliffa i Catherine obnaża mroczną stronę ludzkiej natury, jest mściwa, wszechogarniająca i dzika jak wrzosowiska Yorkshire. Bohaterowie powieści Brontë płacą za to najwyższą cenę, a za ich błędy musi odpokutować następne pokolenie…

Propozycja autorki Agnieszka Lis

"Pierwsza miłość"
Myślę, że każdy z nas przeżywa Walentynki trochę inaczej. Różne oblicza miłości, tego nam trzeba! Proponuję zatem różnorodne spojrzenie na uczucie między ludźmi, czyli antologię Pierwsza miłość, która premierę miała dosłownie chwilę temu, bo 30 stycznia. Dwunastu autorów w swoich opowiadaniach opisuje miłość – cierpką, słodką, gorzką, bolesną… chyba każdą. Zaś tym z Was, którzy mieliby odwagę poczytać o miłości niezwykłej, właściwie niemożliwej, niespełnianej może?, takiej wbrew wszelkim oczekiwaniom mam propozycję książki, która wydana została w Polsce ponad dwadzieścia pięć lat temu. Bo miłość się przecież nie starzeje, prawda? Spóźnieni kochankowie Williama Whartona mieli wiele wydań, cieszą się nieustającą popularnością, czy zasłużenie? Sprawdźcie sami! Ja polecam.
Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłość. Pamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Motyle w brzuchu, ukradkowe spojrzenia i pewność, że spotkałaś kogoś niezwykłego. Tego nie da się zapomnieć. Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń. Ich bohaterowie idą za głosem serca, bo tak kochać można tylko raz, a cudowne wspomnienia zostają na całe życie. To historie pełne uczuć, emocji i wzruszeń niepowtarzalne jak pierwsza miłość. Czy święto zakochanych może trwać przez cały rok? Zatrzymaj romantyczną atmosferę na dłużej i daj się ponieść sile uczuć. Może jedna z naszych opowieści będzie podobna do twojej?

Propozycja autorki Agata Polte

"Mów szeptem" - Agnieszka Olejnik
Jeśli Walentynki, to powieść o niezwykłym uczuciu. Dlatego polecam "Mów szeptem" Agnieszki Olejnik. Choć jest to książka nie tylko o miłości, ale przede wszystkim o dwójce wyjątkowych nastolatków, którzy starają się odnaleźć w niesprzyjającym i pełnym bólu świecie. Już dawno nie czytałam tak wspaniałej i poruszającej książki młodzieżowej!

Młodzi. Samotni. Rozdarci. Witek to miłośnik Szekspira i geniusz matematyczny, który rozumie liczby lepiej niż ludzi. Chłopak ma też rzadki dar i widzi słowa jako kolory. Pomimo tego, że świat Witka jest bogaty, to samotny, bo nie ma w nim przyjaciół. Kiedy w szkole pojawia się nowa uczennica, Witek od razu zwraca na nią uwagę. Nie zniechęca go to, że Magda jest skryta i małomówna. Dziewczyna go bardzo intryguje i chociaż Witek nie szuka miłości, to postanawia, że musi poznać ją bliżej. Oboje są zupełnie różni, a jednak do siebie podobni. Oboje są samotni, bo uważają, że lepiej być samemu niż kochać i cierpieć. Kiedy spotka ich tragedia, zrozumieją, że tylko miłość pozwoli im przetrwać.

Propozycja autora Sebastian Kaleta

"Papierowe miasta" - John Green
Choć książka nie należy do tych szczególnie romantycznych na walentynkową porę, ale dla niektórych może okazać się idealna. Dlaczego? Ponieważ można w niej znaleźć platoniczną przyjaźń, pogoń za miłością i co najlepsze, dobrą zabawę na pograniczu prawa, o czym Margo przypomina Quentinowi. Przypominam, że książka została zekranizowana i wprost nadaje się na walentynkowy wieczór. Co prawda film odbiega nieco od książki, ale autor dopilnował najważniejszych szczegółów.
Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – ma osiemnaście lat i od zawsze jest zakochany w zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów po USA. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni, niż sądzimy. Czy dowie się, kogo szuka i kim naprawdę jest Margo?


Ostatnio poznaliście listę książek polecanych przez blogerów. Teraz przedstawiłam Wam listę według autorów. Mam nadzieję, że taka akcja Wam się spodobała i to nie będzie ostatni tego rodzaju wpis. 

Buziaki, Oliwia ;)


9 komentarzy :

 1. Super pomysł. Fajnie zobaczyć co polecają autorzy w tym ci ulubieni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będą również inne okazje do takiej akcji.

   Usuń
 2. Wow! ale zebrałaś autorów! i dzieła... jestem pod wrażeniem. na szczęście sporo z tych książek miałam przyjemność czytać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na post! Z polecanych książek przeczytałam chyba tylko Zanim się pojawiłeś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Jeśli się uda to nie ostatni tego typu post 😉

   Usuń
 4. Cudowne propozycje. Anne Kareninę chciałabym przeczytać, kilka z tytułów wymienionych tutaj znam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniałe jest to, że znajdziemy tutaj różne gatunki.

   Usuń
 5. Na pewno muszę przyjrzeć się bliżej tym książkom, skoro polecają je autorzy :)

  OdpowiedzUsuń