89. MDS: Miłosne Rewolucje - La Noir & Ailes [+18]

9 komentarzy

Autor: D. B. Foryś, Margo Shaw, Noemi Vain, Magda Rewers, Renata Kamińska, Monika Pawliczak, Agata Głowacz, Kamila Zielińska, Agnieszka Koc, M. L., Er & Luca, Monika Bochenko, Ada Katarzyna Szewczyk, Lilianna Garden, Meg Adams, Ewa Pirce, Anna Tuziak, Ludka Skrzydlewska, Grażyna Białas, Alicja Krawiec
Tytuł: MDS: Miłosne Rewolucje
Wydawnictwo: e-bbokowo
Liczba stron: 768


Cześć!
Dzisiaj są Walentynki i przedstawię Wam książkę idealną na to święto!

Miłość jest wszystkim! Czy na pewno?

Co może łączyć hakerkę, parę szpiegów, zombie, seryjnego mordercę, czarownicę i boksera? By poznać odpowiedź na to pytanie, wyrusz z nami w podróż po meandrach romansu i erotyki w opowiadaniach zawartych w niniejszej antologii. MDS: Miłosne Rewolucje to reedycja wydanego już wcześniej zbioru. Znajdziecie w nim odświeżoną wersję dawnych prac, jak również zupełnie nowe, wyjątkowe historie. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich tekstów niech będzie skrót MDS, którego rozwinięcie pozostanie tymczasowo słodką tajemnicą. Jesteście ciekawi, czym jest ów skrót? Cóż przekonacie się sami, smakując przy okazji mieszanki: słodyczy pierwszych uniesień, pikanterii zakazanych uczuć, goryczy utraconych miłości.


Ailes powstało w 2015 roku jako miejsce zrzeszające początkujących autorów, którzy dzielą wspólną pasję - pisanie. Jest to grupa nietuzinkowych osób w różnym wieku, jednak to nie przeszkadza we wspólnym tworzeniu, a wręcz dodaje polotu wszystkiemu, co robią. Wcześniej, w mniejszym gronie, grupa funkcjonowała pod nazwą La Noir i wydała jedną antologię tematyczną "MDS". Potem, idąc ich śladami, stworzyli drugą pt. "Godzina Diabła". Teraz prezentują "MDS: Miłosne Rewolucje". Oprócz tego potrafią włączyć wyobraźnię, otworzyć umysły na nowe przedsięwzięcia czy wyzwania i chcą sięgać jak najwyżej, równocześnie nie porzucając głównego celu, by rozwijać swoje pisarskie zdolności. Nieważne jak wysoko ulokowane będą ambicje czy marzenia. W końcu grupa nosi nazwę "Ailes", co po francusku oznacza skrzydła. 


Spis opowiadań:
1. Dla E. - M. L. 
2. Karmelowy chłopiec - Agata Głowacz
3. Poryw namiętności - Lilianna Garden
4. Niewypowiedziane - Er & Luca
5. Miłosna gorączka - Ludmiła Skrzydlewska
6. Na twój obraz - Noemi Vain
7. Lacrimosa - D. B. Foryś
8. W obiektywie - Monika Pawliczak
9. Serce miasta - Ada Katarzyna Szewczyk (Leah Stark)
10. Symfonia znaków - Meg Adams
11. Piętno szaleńca - Agnieszka Koc
12. Masaż serca - Grażyna Białas
13. Wszystko, czego chcę - Ewa Pirce
14. Inwersja - Renata Kamińska
15. Igrając z ogniem - Margo Shaw
16. Mniszka. Historia Kariny - Alicja Krawiec
17. Shadow - początek zemsty - Kamila Zielińska
18. Niebezpieczny romans - Lilianna Garden
19. Miranda - Magdalena Rewers
20. Opal - inicjacja - Anna Tuziak
21. Trzydzieści cztery kroki - Monika Bochenko
22. Wszystko... - Anonim
23. Od Autorów


Opowiadania, które bardzo lubię to zdecydowanie: "Karmelowy chłopiec", "Niewypowiedziane", "Miłosna gorączka", "Inwersja", "Niebezpieczny romans", ale historie, które skradły moje serce to: "Masaż serca" oraz "Opal - inicjacja". W tej antologii znajdziecie wszystko. Miłość, zazdrość, cierpienie, a nawet śmierć. To niesamowite, jak ludzie podchodzą do tematu MDS. Każdy pokazuje swój wyjątkowy świat. W książce tej znajdują się różne gatunki literackie. Romans, obyczajówka, kryminał, fantastyka. Wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Pochwalić się muszę, że jestem patronem tej książki. Dość długo zajęło mi napisanie tej recenzja, ale w końcu jest i to w Walentynki! Powiem Wam szczerze, że czytanie takiej cegły nie jest łatwe. Ponad 760 stronicowa lektura może pokonać czytelnika. Najlepiej delektować się tymi opowieściami. Ja tak zrobiłam i jestem zachwycona. Poznałam wielu autorów, ich spostrzeżenia. To niesamowite przeżycie i chociażby dlatego warto czytać antologie. Zobaczenie szerokiej gamy stylów, opisów, bohaterów... Towarzyszą mi wtedy niezapomniane emocje, które ukazują się tylko podczas zapoznawania się ze zbiorami literackimi. 


Historie, które poznajemy w "MDS" są zrozumiałe i lekkie. Pokazują wiele perspektyw, pomysłów na życie. Idealna lektura na wieczorny relaks. Dodatkowo wydanie jest proste, piękne i co najważniejsze dopracowane. Bardzo polubiłam książki e-bookowa, ponieważ są wydane świetnie. Nie niszczą się i są zadbane. W antologii tej nie znajdziemy wielu literówek, a to jest wyczyn przy takiej objętości. Widać, że autorzy, wydawcy i cała ekipa, która tworzyła "Miłosne rewolucje" oddała nie tylko swój czas, ale także serce. A to jest chyba najcenniejsze. Mówiąc o Ailes należy również wspomnieć, że twórcy oddali cały swój zysk na Hospicjum dla kotów bezdomnych. Jest to ogromny gest, który należy docenić. 

Na samo zakończenie chcę podziękować wszystkim osobom, które są związane z grupą Ailes. Są to ludzie, którzy oddają swoje ogromne serce zupełnie bezinteresownie. Wywołują u czytelnika uśmiech, łzy, śmiech, płacz. Zupełnie sprzeczne emocje, a mimo wszystko tak pożądane w naszym codziennym życiu. Z całego serce DZIĘKUJĘ tym niesamowitym osobom za pracę, którą wykonują. To co robią jest niepowtarzalne. Wiem, że to nie koniec ich pracy. Już teraz pracują nad kolejną antologią. Mogę z dumą powiedzieć, że chcę im pomóc w tworzeniu tej magi. Bycie cząstką tego świata jest wręcz wyśnione. Mam nadzieję, że przyda im się moja pomoc. 


Ocena książki: 9/10

Buziaki, Oliwia ;)

Za możliwość poznania tej pozycji bardzo Dziękuję! 

9 komentarzy :

 1. Pora dopisać kolejną do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam książkę i cieszę się, że miałam możliwość poznać Meg... a teraz czekam na jej książkę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam opowiadań, zwykle czuję po nich niedosyt. Ale ta antologia brzmi bardzo ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałam takie podejście, ale dzięki Ailes zaczęłam się przekonywać do opowiadań.

   Usuń
 4. Gratuluję patronatu, faktycznie książka to prawdziwa cegiełka, ale raczej nie do przeczyatnia na raz, takimi opowiadaniami trzeba się delektować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo 😊
   To prawda. Nie polecam czytać tej antologii na raz 🤣

   Usuń
 5. Raczej nie sięgam po opowiadania, ale może tym dam szansę :)

  OdpowiedzUsuń