62. Kruchość jutra - Ewa Bauer

Dodaj komentarz

Autor: Ewa Bauer
Tytuł: Kruchość jutra
Wydawnictwo: Szara godzina
Liczba stron: 236


Cześć!
Tak jak mówiłam w poprzednim poście, w tym tygodniu się dzieje. Dzisiaj mam zaszczyt zapoznać Was z drugą częścią "Kolorów uczuć".

Czy jeden mail może uruchomić lawinę nieszczęść?

Anna przeżywa szok. Postanawia się wyprowadzić i ułożyć sobie życie na nowo u boku mężczyzny, któremu może zaufać. Podczas sprawy rozwodowej wychodzą na jaw zaskakujące fakty. Kobieta musi chronić i siebie, i dzieci. Czy zdoła się uwolnić od cieni przeszłości?

W drugiej części autorka poprowadziła mnie za rączkę na rollercoaster. W "Kruchości jutra" dzieję się mnóstwo. Jest akcja, która nawet na moment nie zwalnia. Jestem w szoku, jak Ewie Bauer udało się tyle zmieścić w zaledwie 236 stronicowej książce. 

Powieść ta pokazuje nam miłość, która potrafi przezwyciężyć wszystko, nawet śmierć. Pokazuje jaką moc ma przebaczenie i przyjaźń. Poznając dalsze lody Anny miałam problem, żeby nie płakać. Uświadomiłam sobie, jak bardzo zżyłam się z niektórymi bohaterami.

"Kruchość jutra" czytałam od razu po "W nadziei na lepsze jutro" i teraz pisząc tę recenzję mam problem z zebraniem sobie w głowie faktów. Straciłam poczucie, co działo się w danej części. Dla mnie "Kolory uczuć" to jedna, wielka, wspaniała powieść i uważam, że należy przeczytać wszystkie części.

Ogromnym plusem książki jest to, że autorka wspaniale wytłumaczyła wszystkie niedopowiedzenia z pierwszej części. Widzimy przemianę bohaterów, która nie zawsze jest dobra, ale niestety prawdziwa. Uważam, że Pani Ewa stworzyła wspaniały podręcznik życia.

Czytając "Kruchość jutra" zauważyłam, że nie za bardzo lubię Michała. Zaczęłam się zastanawiać, czy jestem zbyt wymagająca co do tej postaci, czy może autorka tak wykreowała tego bohatera specjalnie. Jedyne co mogę zdradzić to to, że niestety tak czasami wygląda życie.

Wspaniale przedstawiona jest tutaj obawa ludzka. Każdy kto kocha dzieci, chciałby ich szczęścia. To najważniejszy cel głównej bohaterki. Powieść ta również pokazuje, jakie mogą być konsekwencje niedopowiedzeń oraz braku rozmowy. Należy pamiętać, że dialog to podstawa wszystkiego.

Książka ta przekazuje wiele cennych rad, które zaczynam stosować w życiu. Trzeba pamiętać, że jutra może nie być i ważne sprawy należy załatwić dzisiaj. Wielką moc ma miłość i przyjaźń. Trzeba o nią dbać. Rozmowa to klucz do zrozumienia drugiego człowieka.

I tak na zakończenie znowu wspomnę o przepięknym wydaniu. Coraz bardziej zaczynam lubić wydawnictwo Szara godzina. Jestem pewna, że jeszcze niejedną książkę przeczytam z tego wydawnictwa. No i oczywiście czekam na kolejne powieści Ewy Bauer.

Ocena książki: 10/10


Buziaki, Oliwia ;)

Za możliwość poznania tej pozycji bardzo Dziękuję! 

0 komentarze :

Publikowanie komentarza