7. Ślub - Nicholas Sparks

Dodaj komentarz

Autor: Nicholas Sparks
Tytuł: Ślub
Tłumaczenie: Jacek Manicki
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 272Cześć!
Dzisiaj zapraszam was na drugą książkę mojego ukochanego pisarza. I kontynuację "Pamiętnika".

Nigdy nie jest za późno, by walczyć o miłość.

Po prawie trzydziestu latach małżeństwa Wilson Lewis, zięć Allie i Noaha Calhounów, niezapomnianych bohaterów Pamiętnika, musi sam przed sobą przyznać, że z jego związku zniknęło to coś. W dużej mierze z jego własnej winy. Ale nie zamierza tak tego zostawić. Postanawia zrobić wszystko, aby żona zakochała się w nim n a nowo. Kolejna - trzydziesta - rocznica ma być wyjątkowa. Tymczasem okazuje się, że jego córka właśnie w tym dniu postanawia wziąć swój ślub...

"Ślub" to historia o Wilsonie i jego miłości do żony. Mimo, że akcja toczy się wokół przygotowań do najważniejszego dnia w życiu jego córki to tak nie jest. Czytając tę przygodę powracamy wspomnieniami do historii Allie i Noaha. W końcu główny bohater to ich zięć.

Przyroda przedstawiona w tej powieści jest piękna i naturalna. Widzimy tutaj ludzi podobnych do nas. Mają chwile szczęścia, ale też również swoje problemy. Zawsze, gdy czytam książki Nicholasa Sparksa wiem, że będzie to coś niesamowitego. Mam wrażenie, jakby autor znał wszystkie miejsca i ludzi, których opisuje. Jakby patrzył przed siebie i pisał to co widzi. jest to zdolność, którą bardzo podziwiam.

Postacie w książce są niesamowite. Wyszły przecież z pod pióra wspaniałego pisarza. Nie ma tu osób, których bym nie pokochała. Mamy tutaj wspaniałego Noaha i jego rodzinę, więc jak ta historia mogłaby być zła? Postacie są fantastycznie opisane. Mogę bez problemu wyobrazić sobie każdą osobę występującą w tej powieści. Chyba właśnie za to kocham Nicholasa. Potrafi tak wspaniale opisać przyrodę, bohaterów, całą historię ich życia. Jest to coś niesamowitego.

Wracając do książki. Każda pozycja, którą poznaję jest z wydawnictwa Albatros. To co oni robią z tymi książkami to bajka. Wspaniale się je czyta. Mam do nich słabość. Czcionka jest przyjazna dla oka, a okładki są wręcz wyśnione. Każda pozycja, którą mam z tego wydawnictwa jest fantastyczna.

"Ślub" to kontynuacja "Pamiętnika", ale można je czytać oddzielenie. Po prostu, gdy będzie ktoś czytał pierwszy "Ślub" to nie będzie znał historii Noah i Allie. Nie będzie to nic strasznego, ale ktoś po prostu może nie zrozumieć tej determinacji Wilsona.

Są książki, które polecam z całego serca, ale są też takie, które niekoniecznie mnie zauroczyły. Ta książka należy zdecydowanie do tych, które znalazły miejsce w moim sercu. Chyba jak wszystkie Sparksa. 

Warto przeczytać tę książkę, chociaż po to, aby dowiedzieć się jaki sekret skrywa Wilson i jak potoczyły się losy bohaterów "Pamiętnika". Na prawdę, jeśli jeszcze nie znacie twórczości Nicholasa Sparksa to sięgnijcie po jego książki, gdy będziecie mieli okazję. Uwierzcie na prawdę warto.

A może już poznaliście jakąś powieść tego pisarza? Jeśli tak to dajcie znać w komentarzu.

Ocena książki: 9/10


Buziaki, Oliwia ;)

0 komentarze :

Publikowanie komentarza