5. Poradnik pozytywnego myślenia - Matthew Quick

Dodaj komentarz

Autor: Matthew Quick
Tytuł: Poradnik pozytywnego myślenia
Tłumaczenie: Joanna Dziubińska, Maria Borzobohata-Sawicka 
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 376


Cześć!
Dzisiaj nadszedł czas na recenzję książki Matthewa Quicka "Poradnik pozytywnego myślenia". :D

Patrzenie na chmury pod słońce jest bolesne, ale jak większość rzeczy, które przynoszą ból, pomaga!

Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię - jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć równie zwariowana jak on Tiffany, prześladuje go piosenka Kenny'ego G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii!
Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnąć swój cel?

Książkę tę chciałam przeczytać już od dawna. Czytałam wiele pozytywnych recenzji, więc jak tylko zobaczyłam bardzo dobrą ofertę na Taniej Książce nie myślałam wiele i zamówiłam "Poradnik pozytywnego myślenia". Przyszedł po kilku dniach. Otworzyłam paczkę i znalazłam w niej cudowną historię. Nie wiedziałam czego się po niej spodziewać, ale gdy skończyłam ją czytać byłam pozytywnie zaskoczona.


Pat był moim zdaniem trochę naiwny, ale czego można spodziewać się po mami synku? Jako stawiający się mężczyzna był dużo fajniejszy. ;) Była również Tiffany. Niektóre jej poczynania były strasznie denerwujące. Mimo dobrych intencji, strasznie namieszała w życiu Pata. Moją uwagę zwrócił terapeuta głównego bohatera. Był on zabawny i przyjemny. Dobrze przemyślany i opisany. Rodzice Pata nie przypadli mi do gustu. Jego ojciec może nie był przyjemny, ale mimo wszystko polubiłam go. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o matce głównego bohatera. Ciągle mnie denerwowała.


W tej książce byli nie tylko bohaterowie, ale również zaskakujące sceny. Sama historia kręci się wokół Pata i jego walki  o odzyskanie żony. Narracja jest pierwszoosobowa, więc łatwo utożsamić się z bohaterem. Zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem, ale mimo wszystko bardzo fajnie to opisano. Samą książkę czyta się szybko, a akapity są duże, więc nie jest to aż taka długa historia.


Sam styl Matthewa jest przyjazny dla odbiorcy. Lekki i zrozumiały. Kolejną książkę jaką mam zamiar przeczytać tego autora to "Niezbędnik obserwatorów gwiazd". Ciekawa jestem, czy ta książka będzie podobna, czy to będzie zupełnie coś innego. Jeśli czytaliście to dajcie znać w komentarzu. ;)


Zachęcam was do przeczytania "Poradnika pozytywnego myślenia" bo warto. Mimo niektórych mniej przyjemnych bohaterów są inne rzeczy, które warto poznać.


Ocena książki: 6,5/10
Buziaki, Oliwia ;)

0 komentarze :

Publikowanie komentarza