3. Czas patriotów - Tom Clancy

2 komentarzy

Autor: Tom Clancy
Tytuł: Czas patriotów
Tłumaczenie: Agnieszka Łukomska, Mariusz Pasek
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 511Cześć!

Dzisiejsza recenzja nie będzie należeć do tych bardzo dobrych i długich. Postanowiłam, że dodam coś, co mi się nie spodobało. Zapraszam na "Czas patriotów" Toma Clancy'ego.

Gdy stajesz się celem IRY, musisz walczyć o swoją rodzinę.


Londyn. Terrorystyczny zamach na księcia Walii. Jack Ryan,przypadkowy świadek, staje się przypadkowym bohaterem. A wkrótce celem IRA. I najbardziej fanatycznego terrorysty, który nie wybaczy Ryanowi śmierci swojego brata.


Oprawa wizualna nie były najgorsza w tej książce. Czcionka nie przypadła mi do gustu. Zielona okładka była na prawdę ładna, a Harrison Ford genialnie ukazuje jedną z ważniejszych scen tej książki. 


Bohaterowie byli dobrze opisani. Polubiłam Jacka Ryana i jego rodzinę. Jego żona to chyba moja ulubiona postać w tej książce. Na pewno duża przewaga męskich osobowości. 


W tej książce było dużo akcji, ale mimo tego książka mnie nudziła. Nie mogłam znieść niektórych opisów, ale świat wykreowany w tej powieści był przemyślany. Na pewno nie wrócę do tej książki i raczej nie przeczytam już nic Toma Clancy'ego, ponieważ uświadomiłam sobie, że to nie jest mój świat. W ogóle nie mogłam się odnaleźć w "Czasie patriotów". 


Jestem świadoma, że ta recenzja nie jest długa i zachęcająca, ale niestety nic więcej nie mogę powiedzieć o tej książce. Chcę wam również powiedzieć, że jest to moje zdanie i jak się okazuje nie moja bajka. Do tej książki mogłabym natomiast zachęcić czytelników, który uwielbiają akcję i pościgi. Jeśli ktoś czytał tę książkę to napiszcie w komentarzu jakie macie o niej zdanie. Może okaże się, że ktoś ma podobny gust do mojego?


Ocena książki: 3/10

2 komentarze :

  1. Mój tata uwielbia Toma. Ja w te wakacje myślałam nad przeczytaniem jego książki, jednak do czytania zniechęcają mnie maleńkie litery. Ja osobiście uwielbiam jak w książce dużo się dzieje jak np. w książkach Lee Childe'a, które zresztą serdecznie polecam <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ta książka może Ciebie zaciekawić. Niestety to nie była mogą bajka i dlatego taka ocena.

      Usuń