2. Zostań, jeśli kochasz - Gayle Forman

4 komentarzy


Autor: Gayle Forman
Tytuł: Zostań, jeśli kochasz
Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 247Hej!

Czas na kolejną recenzję. Myślałam długo jaką książkę dzisiaj wybrać i padło na "Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman.

Czasem śmierć przychodzi zbyt szybko.

Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. Zostań, jeśli kochasz opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

Jak zwykle okładkowa sroka dała górę (zapraszam do Anity). Nie chce się powtarzać, ale naprawdę oprawy książek są boskie. W tym przypadku Nasza Księgarnia ma czym się chwalić :D Trzymając w dłoniach tę książkę nie czułam się jakbym czytała, tylko jakbym przeżywała to wszystko co Mia i Adam.

Bohaterowie są fantastyczni. Ja pokochałam wszystkich od samego początku. Wspaniała rodzina, przyjaciele. Trudno było się z nimi pożegnać.

Przejdźmy do głównych bohaterów, czyli Mii i Adama. Z jednej strony mamy spokojną dziewczynę, która uwielbia grać na wiolonczeli, a z drugiej przebojowego chłopaka, który myśli tylko o muzyce. Patrząc na takie dwie różne osobowości, możemy powiedzieć, że łączy ich tylko miłość do muzyki. Miłość do muzyki i do siebie nawzajem. "Zostań, jeśli kochasz" to powieść mówiąca o śmierci i problemach, które mogą spotkać każdego. Czytając tę książkę nie mogłam się powstrzymać od łez, a gdy już doszłam do ostatniej strony ciężko mi było odłożyć ją na półkę.

Gayle Forman na kartkach tej powieści zamieściła tyle szczęścia i smutki, że nie mogę się powstrzymać od zachwytu. Czuję radość, że mogłam przeczytać "Zostań, jeśli kochasz" i polecam ją z całego serca. Uwierzcie warto. I pamiętajcie żyjcie dla miłości.

Ocena książki: 10/104 komentarze :

  1. Podejrzewam, że prędzej czy później sięgnę po tę książkę, bo intryguje mnie twórczość Gayle Forman.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytalam 1 oraz 2 część i bardzo mi się podobały. 1 jednak bardziej, bo czytając drugą miałam takie odczucie, ze była nieco naciagana, chociaż także miło mi się czytało ;).
    Pozdrawiam :*
    http://mylibrary642.blogspot.com/?m=0

    OdpowiedzUsuń