Wyśnione Walentynki #1 [BLOGERZY]

11 komentarzy


Walentynki już w czwartek i z tej okazji wraz z kilkoma blogerami i autorami stworzyłam post, w którym polecimy Wam książki na to właśnie święto. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. 

Propozycja bloga Poligon Domowy

"Trzy razy M" - Justyna Chrobak
Walentynki to czas, kiedy zalewają nas z każdej strony serduszka. Pewnie dlatego nie przepadam za tym świętem. W ramach buntu zamiast biegać po kinach i restauracjach zrobię sobie domowe spa i wieczór z książką. No, może też filmowy seans w zaciszu domowym z mężem. I pewnie będę czytać kryminał 😁 jednak jeśli wolicie historię o miłości to polecam "Trzy razy M" Justyny Chrobak.
To historia o perypetiach miłosnych. Wiele można powiedzieć, ale na pewno u bohaterki nie jest nudno! Ona, ucieka od zdradzającego ja faceta do siostry. Znajduje pracę a tam... Dwóch przystojniaków. Z jednym od razu się polubili, z drugim było bardzo pod górkę. Ale kto wie... Mówią, że kto się lubi ten się czubi 😉 sprawdźcie!

Kiedy życie 27-letniej Małgosi rozpada się w drobny mak, dziewczyna postanawia w raz na zawsze odciąć się od przeszłości. Wyjeżdża z Wrocławia i zatrzymuje się u starszej siostry, która pomaga jej stanąć na nogi. Nowe otoczenie, nowi ludzie, nowa praca... Małgosia czuje, że właśnie rozpoczyna się kolejny rozdział jej życia i jest z tego dumna. Nawet niesympatyczny szef nie stanowi dla niej większego problemu. Ale jak to zwykle z przeszłością bywa, ta lubi powracać w najmniej odpowiednich momentach. Dlatego pewnego dnia dziewczyna będzie musiała raz jeszcze spojrzeć w twarz mężczyźnie, od którego starała się uciec... Czy to, co wywalczyła dla siebie w nowym miejscu, przepadnie? Czy czarne chmury, które się nad nią zbierają, przyniosą w końcu oczyszczającą burzę?

Propozycja bloga Aga Zaczytana

"Ostrożnie z miłością" - Samantha Young 
Seria przypadkowych zdarzeń doprowadza do spotkania, które Ava i Caleb zapamiętają na zawsze. Chyba cały wszechświat sprzysiągł się przeciwko Avie. Powrót z Phoenix do domu w Bostonie okazuje się pełen niespodzianek: pewien arogancki Szkot, Caleb, sprzątnął jej sprzed nosa ostatni bilet w pierwszej klasie, jej lot zostaje odwołany, musi więc wracać okrężną drogą, z przesiadką i noclegiem w Chicago. Na dodatek spotyka tam niesympatycznego Caleba. Napięcie, które rośnie między bohaterami, doprowadza w końcu do… namiętnej nocy podczas przymusowej przerwy w podróży; nocy, jakiej Ava jeszcze nigdy nie przeżyła. Oboje traktują to jako jednorazową przygodę, ale za jakiś czas los znów postawi Caleba na drodze Avy… Decydują się wówczas na związek bez zobowiązań. Caleb przez swoje trudne doświadczenia z przeszłości nie chce się poważniej angażować. Ale Ava wkrótce przekonuje się, że przystojny Szkot wcale nie jest takim okropnym typem, za jakiego go uważała. Postanawia za wszelką cenę zawalczyć nie tylko o jego ciało, lecz także serce.

Propozycja bloga Pabottyro

"Pocałunek zdrajcy" - Erin Beaty
"Pocałunek zdrajcy" - może nie jest to typowa książka z wątkiem romantycznym wysuwającym się na pierwszy plan, ale z całą pewnością zasługuje na waszą uwagę. Dlaczego? Cóż, Erin Beaty nie starała się pokazać miłości jako czegoś wyidealizowanego, ocierajacego się niemalże o utopię. Stworzyła historię, ktora pokazuje czytelnikowi, że uczucie często rodzi się niespodziewanie, że niejednokrotnie trzeba o nie zawalczyć, że może nas zaślepić, ale także dać nam siłę, by stawić czoła różnym przeciwnościom losu. Opowieść o dwojgu młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie, przypadkiem, ale decydują się, by walczyć o swoje uczucie jest niezwykle emocjonująca i niejednokrotnie przyprawiajaca o ciarki. Myślę, że powinna się Wam spodobać. 

Królestwo na krawędzi wojny. Dziewczyna, która nie chce wyjść za mąż. Żołnierz, który musi udowodnić swoją wartość. Sage Fowler, w której ojciec rozbudził pasję do książek i której wpajał, że sama może decydować o sobie, jest inteligentna, odważna i nie zamierza wychodzić za mąż. Przyjmuje więc propozycję swatki i zaczyna szpiegować potencjalnych kandydatów na mężów dla wpływowych panien. Kiedy podczas jednej z tajnych misji spotyka księcia, sprawy się komplikują.

Propozycja bloga Ruda Biblioteczka

"Dwie twarze Ioany" - Katarzyna Archimowicz
Nowa powieść autorki bestsellerów: Miłość w Burzanach, W kolejce po życie oraz Nadwiślańskie serca! „Słuchał jej z zapartym tchem i pojąć mu było trudno, że tak się mogły pleść ludzkie losy. Toż to opowieść na scenariusz filmowy. I ucieczka z okupowanego kraju, i ratunek na obczyźnie, pożar i śmierć w płomieniach, narzeczeństwo i zdrada, śmierć kochanki, wyobcowanie, odrzucenie, brak tożsamości…” Pewnego dnia życie Ioany znacząco zmienia swój bieg. Zdradzona, nieakceptowana, pogardliwie nazywana polską dziedziczką, opuszcza rodzinną wieś w Rumunii, by poszukać własnego miejsca na ziemi. Los prowadzi ją do Polski, kraju przodków, który nie przyjmuje jej jednak gościnnie. Bezdomna, bezrobotna i okradziona, wszelkimi siłami walczy o przetrwanie na emigracji. Czy uda jej się odbudować swoje życie? Ile uprzedzeń będzie musiała pokonać, by pośród obcych ludzi znaleźć przyjaźń, a może nawet miłość? I jak odpowie na najważniejsze życiowe pytanie – czy jej dusza jest rumuńska, czy polska? Wspaniała powieść o życiowych zakrętach i rodzącym się uczuciu. Mądra, wzruszająca, miejscami zabawna, a przede wszystkim porywająca historia bohaterki, którą pokocha każda czytelniczka.

Propozycja bloga Arystokratki spod Księgarni

"Piekło Gabriela" - Sylvain Reynard
Wybrałyśmy "Piekło Gabriela" ponieważ to subtelny romans z wyczuciem smaku. Przepełniony uczuciami, emocjami oraz piękną sztuką, która zachwyca i dodaje powieści uroku. Historia wzruszająca, ukazująca wyjątkową miłość. Książka idealnie nadająca się na zbliżające się Walentynki. Osobiście gorąco polecamy!
Profesor Gabriel Emerson, cieszący się sławą i poważaniem ekspert od twórczości Dantego, prowadzi podwójne życie: za dnia jest ustatkowanym, szacownym uczonym, zgłębiającym tajniki utworów włoskiego mistrza, nocami oddaje się wyuzdanym przyjemnościom, poszukując rozkoszy wszędzie, gdzie można ją znaleźć. Jednocześnie w jego duszy trwa zacięta walka między jasnymi i mrocznymi cechami jego charakteru; pamiętając o swojej niechlubnej przeszłości i zdając sobie sprawę z niemoralnego postępowania w teraźniejszości, profesor popada w coraz głębszą frustrację, lęka się bowiem, że szansa na zbawienie jego grzesznej duszy oddala się z każdym dniem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej,gdy w jego życiu pojawia się słodka i niewinna Julia Mitchell. Zafascynowana dystyngowanym profesorem studentka, uczęszcza pilnie na jego wykłady, ale los sprawia, że pewnego dnia ich wzajemne relacje przenoszą się na inny, znacznie bardziej intymny, poziom. Sytuację komplikuje fakt, że Julia i Gabriel zetknęli się już wcześniej, przed wielu laty; tamto spotkanie, pozornie nieistotne i mało znaczące, okazuje się punktem zwrotnym w życiu obojga. Teraz, kiedy ich drogi ponownie się przecięły, rozpoczyna się nierówna gra, w której dzika namiętność i mroczne pożądanie muszą się zmierzyć z dziewczęcą naiwnością i szczerą, choć starannie skrywaną, miłością. "Piekło Gabriela" to także fascynująca, wciągająca opowieść o próbie ucieczki przed demonami dręczącymi człowieka, który, folgując swoim żądzom i realizując wymyślne fantazje seksualne, jednocześnie w głębi duszy pragnie wybaczenia i prawdziwej miłości.

Propozycja bloga Mamo Poczytaj Sobie

"Cztery strony miłości" - Joanna Sykat
Nie jest to słodka historia jakiej spodziewalibyście się w polecanych lekturach na Walentynki. To opowieść o nie łatwej walce o miłomiłość, walce ze stereotypami i walce z samym sobą.
Łucja jest 42-letnią nauczycielką muzyki. Jeszcze trzy lata temu była najszczęśliwszą osobą pod słońcem. Trafiła się jej miłość, jaka się nie zdarza. Wyjątkowy mężczyzna postanowił zawalczyć o nią z całym światem. Jednak, po krótkim czasie, mąż z dnia na dzień wyprowadził się ze wspólnej sypialni i podzielił resztę mieszkania na pół. Łucja, chcąc nie chcąc, godzi się na taką sytuację, ponieważ sprawę komplikuje budowany dom i zaciągnięty na niego kredyt. Czy Łucja w końcu dowie się, dlaczego mąż się od niej odsunął? Co stanie się z domem, który miał być zwieńczeniem marzeń o wspólnym życiu? I wreszcie. Kim był, a może jest tajemniczy Szymon, któremu Łucja poświęca tyle ciepła w swoich wspomnieniach?

Propozycja bloga Blog Książkoholiczki

"Maybe Someday" - Colleen Hoover
Książka autorki powieści „Hopeless”. Bestseller „New York Timesa”. Drugie miejsce w plebiscycie Goodreads Choice Awards 2014 w kategorii Romans. On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać. Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin. Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce… „Maybe Someday” to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”, o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem.

Propozycja bloga Subiektywnie o Książkach

"Spóźnieni kochankowie" - William Wharton
Na Święto Zakochanych polecam kultową powieść Williama Whartona pt. "Spóźnieni kochankowie", gdyż to książka opowiadająca o miłości przekraczającej wszelkie, możliwe granice. To historia nieco kontrowersyjna, ale dzięki temu wyzwala wiele sprzecznych emocji. Miłość Jacka i Mirabelle to jedna z najbardziej fascynujących kreacji miłosnych, jakie napotkałam w swojej literackiej wędrówce. Warto poznać tę opowieść.
Jack – amerykański biznesmen – porzuca świat interesów, aby na powrót odkryć swoje życie, malując ulice Paryża i żyjąc jak kloszard. Spotkanie z Mirabelle, niewidomą siedemdziesięcioletnią kobietą, odmienia całe jego życie. Związek, który się między nimi rodzi, okazuje się zaskakujący: potężny, niewinny, a jednocześnie głęboko erotyczny. "Spóźnieni kochankowie" to cudownie ciepła opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie bariery, nawet barierę śmierci.


"Mów szeptem" - Agnieszka Olejnik
"Sponsor" - K. N. Haner
Cześć. Oliwia poprosiła mnie, abym poleciła wam książkę na święto zakochanych, czyli tak dobrze nam znane walentynki. Ja oczywiście jestem inna i ograniczenia nie są dla mnie, dlatego postanowiłam polecić wam dwie (w sumie trzy, bo jedna to duologia). Zacznę może od książki „Mów szeptem”, która może wydawać się dosyć dziwną propozycją na to święto, ale według mnie jak najbardziej na miejscu. Jest to książka o dwójce samotnych ludzi, którzy z jednej strony są całkiem inni, a z drugiej podobni w każdym calu. Witek to chłopak, który odstaje od społeczeństwa przez to, że według wszystkich jest dziwakiem. Dla mnie jest po prostu indywidualistą, który nie czuje potrzeby przebywania z innymi ludźmi. Do tego wszystkiego w wypowiadanych przez kogoś słowach, widzi kolory. Magda właśnie się przeprowadziła i od razu wzbudza we wszystkich zainteresowanie. Nikt nie wie skąd przyjechała i dlaczego, a jej stroje zwracają uwagę. Zawsze ubiera krzykliwe ubrania jakby chciała powiedzieć „halo, tu jestem”. Wbrew zdziwieniu wszystkich, nie ma zamiaru z nikim się zaprzyjaźniać. Z Witkiem poznają się w dziwny sposób. Chłopak widząc ogłoszenie od niej w sprawie korepetycji postanawia zadzwonić. Nie chcę on jednak lekcji, gdyż dobrze zna język, chce tylko rozmowy. Od tej rozmowy zaczyna się wielka przyjaźń, która rośnie z każdym dniem. Przepiękna powieść o zaczynaniu życia od nowa. Pokazuje, że samotność wcale nie musi być zła, czasami jest wręcz pożądana. Idealna pozycja na walentynki. Drugą pozycją jaką chciałbym wam polecić, jest „Sponsor”. Kalina chodzi na studia, ma kochających rodziców, młodszą siostrę i najlepszego przyjaciela. Można rzecz, że ma wszystko, czego od życia można pragnąć. Wszystko zmienia się, gdy jej rodzice giną, a ona zostaje sama, z młodszą siostrą na głowie. Dziewczyna nie wie co ma zrobić. Udaje się do ciotki, która jest średnio zainteresowana, ale postanawia pomóc. Kaliną musi zrezygnować ze wszystkich marzeń, gdyż nie pozwalają jej na to finanse. Poznaje Nathana, którego życie opiera się na sponsoringu. Proponuję on Kalinie układ, opłaci wszystko, bo dziewczyna chce, w zamian za łóżkowe przygody. Dziewczyna oczywiście odmawia i nie rozumie, jak ktoś może tak żyć. Jednak Nathan pojawia się coraz częściej, a jak to się mówi „serce nie sługa” i łatwo można ulec takiemu przystojniakowi. Tylko czy Nathan będzie potrafił zrezygnować dla niej ze swoich nawyków. Druga powieść w polecajce o zaczynaniu życia całkiem od nowa. Miłość nie wybiera, ale przeszłość może pojawić się w każdej chwili i zagrozić dopiero co zbudowanemu szczęściu. Polecam obie te książki. W tym roku stawiam na Polskich autorów (w tym wypadku autorki) i mam nadzieję, że wy także się na nich zdecydujecie. Pozdrawiam serdecznie.


I tak właśnie prezentuje się lista polecanych książek na Walentynki. Koniecznie dajcie znać co o tym sądzicie i co Wy polecacie na 14 lutego!

Buziaki, Oliwia ;)

11 komentarzy :

 1. Właśnie ostatnio kupiłam "Dwie twarze Ioany" - Katarzyna Archimowicz. Bardzo lubię te autorkę, więc musi być i ta nowość na moich półkach. "Cztery strony miłości" czytałam dawno temu/średnio mi się podobała/. "Piekło Gabriela " /wszystkie 3 tomy/ też czytałam. Trochę byłam już zmęczona opisywaniem miłości, ale podziwiam autora za stworzenie tych 3 tomów. "Mów szeptem" w planach... I może jeszcze "Trzy razy M".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow dużo tego. Ja w planach mam nieco więcej książek, ale czasu brak.

   Usuń
 2. Kilka przeczytałam, a o niektórych słyszę pierwszy raz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też o wielu książkach dowiedziałam się dzięki blogerom. Dziękuję!

   Usuń
 3. Bardzo dziękuję za możliwość podzielenia się swoją propozycją :) nie wszystkie proponowane książki znam, więc znowu zapisałam sobie tytuły na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardzo dziękuję, za wzięcie udziału w tej akcji 😉

   Usuń
 4. Z proponowanych czytałam tylko Sponsora :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja o wielu książkach słyszałam, ale żadnej jeszcze nie przeczytałam 😅

   Usuń
 5. Blogerki wiedzą co dobre, same perełki tutaj :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję, że mogłam wziąć udział w akcji i polecić książki :)

  OdpowiedzUsuń