38. Ulysses Moore. Wrota czasu - Pierdomenico Baccalario

Dodaj komentarz

Autor: Pierdomenico Baccalario
Tytuł: Ulysses Moore. Wrota czasu
Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Wydawnictwo: Firma Księgarska
Liczba stron: 279


Hej!
Dzisiaj zapraszam Was na przygodę z trójką niesamowitych osób. To będzie niezapomniana podróż. 

Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech - poprowadzi na dół.

Troje dzieci, Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodzie. Położona wysoko nad morskim urwiskiem Willa Argo, pełna tajemniczych pokoi. Drzwi ukryte za szafą, zamknięte na cztery spusty, niedające się otworzyć. Ale dzieci za wszelką cenę chcą je otworzyć... 


"Wrota czasu" to pierwsza część z serii Ulysses Moore. Do przeczytanie tej książki zachęciła mnie koleżanka za co jej bardzo dziękuję. ;)

Akcja toczy się w miasteczku, którego nie ma na mapach świata. Początek książki to słowa od "autora". Mówi on tam o tym, że książka jest napisana pod nazwiskiem Ulyssesa Moore'a. Człowiek ten był właścicielem Willi Argo.

"Marzenia i wspomnienia są z tej samej mąki - musimy je piec na wolnym ogniu, by przemienić w świeży chleb, taki, który potrafi zaspokoić nasz głód na starość."

Trójka przyjaciół Jason, jego siostra Julia i znajomy Rick uwielbiają przygody. Młodzież zna się tak naprawdę od niedawna. Dopiero co rodzeństwo przeprowadziło się z rodzicami do Kilmore Cove. Jest to tajemnicze miejsce i względem Jasona nawiedzane przez byłego właściciela Ulyssesa. Julia nie wierzy bratu, ale lubi przygody, więc postanawia, że wraz z przyjaciółmi zacznie poszukiwać skarbów.

Pozycję tę czytałam w dwóch tomach. Są one bardzo krótkie i mają dużą czcionkę, więc książkę się pochłania w jeden wieczór. Jest to dość sympatyczna lektura, która jest świetna dla dzieci. Dzięki tej pozycji mogą one zagłębić się w literaturę oraz poznawanie świata.

Postacie we "Wrotach czasu" nie są bardzo wykreowane. Nie znajdziemy tutaj szczegółowych opisów bohaterów. Wiemy o nich mało, ale wystarczająco, aby się z nimi zaprzyjaźnić. Szczególne dla tej pozycji jest właśnie to, że nie jest ona zagracona niepotrzebnymi opisami postaci, przyrody, otoczenia. 

Książka zwrócona jest bardziej ku młodszym czytelnikom. To najmłodsi mogą znaleźć tutaj pewne perełki. To jednak nie znaczy, że młodzieży jak i dorosłym nie spodoba się ta pozycja. Ja byłam bardzo zadowolona z poznania tej książki. Jest to bardzo dobra lektura na nudne wieczory, gdy człowiek ma ochotę przeczytać coś szybko i bezmyślnie.

Pierwsza część za mną, więc teraz nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do przeczytanie tego i kolejnych tomów. Ja mogę obiecać, że to nie jest ostatnia książka z tej serii jaką przeczytam.

Ocena książki: 7,5/10Buziaki, Oliwia ;)

0 komentarze :

Publikowanie komentarza