21. Pułapka uczuć - Colleen Hoover

Dodaj komentarz

Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Pułapka uczuć
Tłumaczenie: Katarzyna Puścian
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 285


Cześć!
Kolejne książki Colleen Hoover za mną. Dzisiaj zapoznam Was z pierwszą częścią trylogii "Pułapki uczuć".

Wszystko, co w tobie kocham, jest jak ocean, bezkresne, piękne i gniewne.

Layken skończyła właśnie osiemnaście lat. Kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by móc rozpocząć nowe życie w Michigan. Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Każde z nich z innymi obawami i planami na przyszłość.  Zarówno Layken, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, ulubionych miejsc. Nie wiedzą, co ich czeka tysiące kilometrów od domu. Prawdziwego domu. Julia, choć też się martwi, stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć je w najtrudniejszych chwilach. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiadami z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonalnej, chwilami przezabawnej historii rodzin Cohenów i Cooperów.

Niedawno poznałam "Pułapkę uczuć" i wydaje mi się, że to najlepsza książka Colleen Hoover jaką czytałam.

W powieści tej poznajemy losy Layken i jej sąsiada Willa. Dziewczyna to osiemnastolatka, która przyjechała z matką i bratem Kelem z Teksasu do Michigan po stracie ojca. Chwilę po zapoznaniu się z nowym domem spotyka przystojnego młodzieńca. Okazuje się, że to chłopak mieszkający po drugiej stronie ulicy.

Tak samo jak Lake, Will również ma młodszego braciszka Cauldera. Nastolatków bardzo wiele łączy. Obydwoje mają rodzeństwo i obydwoje zostali dotknięci ogromną stratą. Cohen straciła ojca, a Cooper rodziców.

Will jest przystojnym, młodym mężczyzną, ale jest tajemniczy i skryty w sobie. Jego życiem jest Caulder, ale do czasu.

Layken przechodzi okres buntu. Nie rozumie, dlaczego musiała opuścić Teksas i swoich przyjaciół. Jest negatywnie nastawiona na nową szkołę i znajomych. Czy w końcu dowie się, jak ważna była dla niej i jej rodziny przeprowadzka? Czy zbliży się nowo poznanego chłopaka?

W "Pułapce uczuć" fantastycznym pomysłem było rozpoczynanie rozdziałów fragmentami piosenek zespołu "The Avett Brothers". Pomagało to zorientować się o czym może być rozdział.

Świat wykreowany w tej książce jest niesamowity. Można znaleźć tu wiele miejsc i bohaterów. Oprócz Willa, Lake i ich rodzeństwa poznajemy między innymi matkę Kela, przyjaciółkę Layken - Eddie i jej chłopaka - Gavina. Postaci w tej książce jest mnóstwo, ale te które wymieniłam są najważniejsze. 

W książce jest akcja. Chwile śmiechu, płaczu, spokoju. To nie tylko historia młodzieńczej miłości, ale również miłości do matki i rodzeństwa. To niesamowita lektura, która wyszła z pod pióra Colleen Hoover.

"Pułapka uczuć" to pierwszy tom trylogii i już nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę się za kolejne dwie części.

Ocena książki: 10/10


Buziaki, Oliwia ;)

0 komentarze :

Publikowanie komentarza